Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Do programu

dodano 2017-02-07 00:32 w kategorii: Wojewódzkie

Reagując na potrzeby twórcze komisji programowej, można się wielce zastanawiać nad głównymi tezami do stworzenia optymalnego programu, na tyle intrygującego by zainteresować sympatyków.

 

Mając w pamięci stonowaną i ciepłą postać naszego przyjaciela Józefa Oleksego, który to swego czasu był mentorem komisji programowych, który w sposób niesamowicie inteligentny potrafił przekonać do siebie i swoich propozycji wiele osób o dość odmiennej opinii, należy chyba pójść tym śladem i bynajmniej spróbować tejże retoryki. Nie skupiał się na drobiazgach a myślał twórczo w skali makro. Dlatego, myśląc w jego przestrzeni, wydaje się, że należy robić wszystko by państwo (Polska) była silna armią i bogata gospodarką. Żadna to nowość i rewelacja, rzekłby niektóry, że to truizm niejeden rzuci, problem w tym by stworzyć takie zależności. Otóż żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże twórczo tak jak budowanie takiego kraju krok po kroku, rok za rokiem. Może i banalne owe tezy są, ale jakże prawdziwe i ciągle przez nas bagatelizowane. Ileż to razy, w chwilach zagrożenia, odwoływaliśmy się do opaczności boskiej lub sąsiedzkiej pomocy. Nikt i nic nie zastąpi wielkości państwa jak jego naród, armia i silna gospodarka. Słowa piękne, ktoś powie, ale jak to zrobić, jak osiągnąć cele, które poniosłyby i umieściły państwo nasze w strefie wpływów świata. Sprawa wydaje się być prosta, należy odsunąć od władzy politycznych populistów a dać większe możliwości specjalistom, menagerom, prawdziwym mężom stanu, widzących świat i przyszłość w perspektywie. Połączenie wizji z efektywną gospodarką mogą umieścić kraj, samo przez się, w odpowiednio ważnych strukturach świata.

redaktor portaluKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.